Świdwie Sanctus to  projekt zrealizowany w roku 2018 w podszczecińskim Tanowie, w sąsiedztwie Puszczy Wkrzańskiej i rezerwatu Świdwie przez grupę pasjonatów skupionych w zespole wokalnym „Tam i Owo”.  Do pieczołowicie zbieranych i archiwizowanych przez Rościsława Wysockiego głosów ptaków członkowie "Tam i Owo"  stworzyli teksty i muzykę. W filmie muzyka przeplata się z odgłosami przyrody,  a obrazy wykonawców, nakręcone w plenerze, z filmami i zdjęciami dzikiej przyrody.

 

Projekcji filmu towarzyszyć będzie rozmowa z reżyserem i scenarzystą Piotrem Bińkiem oraz  prelekcja  Kazimierza Olszanowskiego, pracownika Rezerwatu Świdwie, starszego inspektora, opiekuna merytorycznego ze strony Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie

wtorek 12 marca 2019 o godzinie 17.00
Książnica Pomorska, Aula, wejście od ul. Podgórnej, III p

Zapraszamy na prezentację z podróży do Ameryki Południowej. Tym razem o Patagonii i śladach polskości opowiadać będzie kol. Zdzisław Steć

Miejsce pokazu - Pracownia Krajoznawcza ul. Dworcowa 6  11.03 godz 17.

Zapraszamy na lutowe Spotkanie z Piosenką!

piątek, 22 lutego 2019, od godziny 20:00.

Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK,
ul. Dworcowa 6, Szczecin

Tym razem bardziej Przemek niż Kuc
ale nie mniej serdecznie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie zaprasza w sobotę 23 lutego na wydarzenie towarzyszące festiwalowi Włóczykij jakim jest wędrówka po pieszych szlakach gminy Gryfino z przewodnikiem, który opowie wiele ciekawostek na temat mijanych miejsc. W ten sposób będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Przewodnika, który w tym roku wypada w czwartek 21 lutego.

Wyruszymy z Gryfina. Z dworca PKS o godzinie 8:50 odjedziemy autobusem do Rożnowa, które co prawda jest w gminie Banie, ale do granic naszej gminy nie jest daleko. Niebieskim szlakiem dojdziemy do Małego Borzymia i miejsca dawnego młyna na rzece Tywa. Potem przez pola i lasy do Osucha - kolejnego młyna na Tywie. Następnie przez Chwarstnicę i wzgórzami z panoramą na jezioro Wełtyńskie dotrzemy do Wełtynia. Tam odbijemy na szlak zielony, którym wrócimy do Gryfina. Cała trasa będzie miała ok. 23 km. Przewidziany czas przejścia to 5 do 6 godzin.

Wycieczka jest bezpłatna. Uczestnicy płacą jedynie za bilet w autobusie (normalny 8,20 zł). Ubezpieczenie we własnym zakresie. Zapisy i wszelkie szczegóły pod numerem telefonu 91 852 31 83 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Zapraszamy! To jedna z nielicznych okazji aby poznać ciekawostki naszego regionu.

W załączniku skrótowy plan wycieczki.