Za nami XIX Zlot Opiekunów SKKT województwa zachodniopomorskiego.

 

W dniach 7-9 września br. grupa 38 osób, nauczycieli, opiekunów szkolnych kół krajoznawczo-turystycznych z całego województwa, wzięła udział w zlocie SKKT, który odbył się w Goleniowie.

 

Zlot trwał zaledwie trzy dni, ale to sprawiło, że było bardzo intensywnie. Wszystko zaczęło się w piątek, gdzie po południu uczestnicy odwiedzili goleniowskie Centrum Informacji Turystycznej. Na miejscu można było nabyć pamiątki oraz jakże pomocne w kolejnych dniach np. mapy turystyczne. Tego samego dnia zaplanowane zostało spotkanie z władzami Goleniowa. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta, uczestników zlotu podjął zastępca burmistrza Henryk Zajko oraz Agnieszka Roszatycka – Krause, odpowiedzialna za promocję gminy. Wieczór to już spotkanie integracyjne. Obowiązkowo przy gitarze.

 

O wiele bardziej bogaty program czekał uczestników w sobotę. Tego dnia odwiedziliśmy nie tylko miejscowości na terenie Gminy Goleniów, ale także Przybiernowa i Stepnicy. Nowoczesny zakład budowy jachtów, aktualnie budowany Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych w Goleniowskim Parku Przemysłowym, kościół ryglowy z XVIII w. w Miękowie, marinę w Stepnicy, kościoły w Dzisnej oraz Łożnicy, pałac rodziny von Flemming w Buku to tylko niektóre z punktów wycieczki, które udało się odwiedzić tego intensywnego dnia.

 

Niedziela poświęcona została na wycieczkę już po samym Goleniowie. Spacer wzdłuż zabytkowych murów obronnych, obowiązkowa wizyta w kościele św. Katarzyny, a na koniec wizyta w wyjątkowym, bo prowadzonym społecznie muzeum dokumentującym XX-wieczną historię Goleniowa.

 

Wyjazd krajoznawczo-edukacyjny na celu miał wymianę doświadczeń nauczycieli w zakresie działań turystyczno-krajoznawczych w szkole, a także poznanie dobrych praktyk w zakresie kreowania produktu turystycznego w XXI wieku.

 

Organizatorzy podziękowania kierują w stronę pani Krystyny Przepiórki z oraz Wiesława Krause za merytoryczną pomoc przy organizacji na miejscu w Goleniowie.

 

Zlot został zorganizowany przez Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie. Organizacja wyjazdu została wsparta przez Komisję Krajoznawczą Zarządu Głównego PTTK oraz Gminę Goleniów.

 

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik.


HARMONOGRAM  ZLOTU

Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie (pływalnia Fala)

ul. Niepodległości 1
72-100 Goleniów

Piątek  7.09

godz 17.30 kolacja

18.15-18.45 Wizyta w CIKiT (Centrum Informacji i Turystyki)

19.00 - spotkanie z władzami w Urzędzie Miasta i Gminy

20- ? omówienie bieżących tematów, dyskusja, część mniej oficjalna

Sobota  8.09

8-9 Śniadanie

9-18 wycieczka krajoznawcza

-park przemysłowy-Miękowo-Dzisna- Łoźnica- Buk- Czarnogłowy- Przybiernów- Stepnica- Zielonczyn

18.30-19 obiadokolacja

19- ? ognisko

Niedziela  9.09

9-9.30 Śniadanie

10-12 zwiedzanie Goleniowa

-Brama Wolińska-SP1-Promenada-Spichlerz-Park Paderewskiego

12-12.45 Wizyta w prywatnym muzeum Goleniowa (p.Jancelewicza)

13.30 obiad, zakończenie zlotu, wyjazd

 

UWAGA Dla chętnych godzina basenu dziennie gratis