Muzeum PRL

Nazywam się Justyna Machnik, jestem licencjonowanym przewodnikiem turystycznym po Szczecinie (od 2007 r.). Obecnie organizuję własne muzeum – “Szczecin w PRL”. Ekspozycja na około 100 metrach kw. Planowane otwarcie – koniec lata 2021. 
Impulsy wizualne z PRL, w przyswajalnej dawce i pomysłowej aranżacji – oto pomysł na muzeum – bez polityki (za wyjątkiem biurka z partii i paru fantów), za to historia społeczna i kultura materialna z lat 1952-1989. Będzie kilka tematycznych stref, wśród nich Szczecin, mieszkanie, dzieciństwo, rzemiosło. Ponadto pokazanie typografii, wzornictwa, designu, w tym trendy wyposażenia wnętrz, przedmioty codziennego użytku. Zmierzenie się z fenomenem kultowości, zjawiskiem nostalgii.To finał działań zapoczątkowanych w 2018 r.
Muzeum dla mieszkańców Szczecina i dla turystów. Opisy będą w językach: polskim, angielskim, niemieckim.
Faza organizacyjna to długa lista wydatków. Nie dam rady sama tego udźwignąć, dlatego zdecydowałam się na finansowanie społecznościowe – zbiórkę pieniędzy na platformie crowdfundingowej .

Historia, opis, cel inicjatywy oraz link do zbiórki z wykazem nagród:https://wspieram.to/muzeumszczecinwprl
Wpłaty na Wspieram.to/muzeumszczecinwprl – charakterystyka:
– od 20 zł, przy większych kwotach są nagrody,- wpłaty od osób indywidualnych lub firm (opcja Mecenatu),- można pod swoim nazwiskiem lub anonimowo,- można w PLN, EUR i innych walutach,
– można większą kwotę ale bez nagrody, jeśli tak woli Darczyńca.
Wsparcie środowiska biznesowego bardzo mile widziane!
Każda złotówka przyczyni się do jakości tej ekspozycji i pozwoli zdynamizować moje działanie. Być bliżej marzenia.
Bardzo dziękuję za pochylenie się nad sprawą. Jeśli są pytania – proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Justyna Machnik, tel. 509 268 808

https://www.facebook.com/MuzeumSzczecinwPRL

https://wspieram.to/muzeumszczecinwprl